2011

19.12.2011 visas ziņas

Mūžībā aizgājusi "Rīgas melnā balzama" receptes atjaunotāja

Svētdien, 18.decembrī, 87 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā liķieru ražošanas meistare Maiga Podračniece, kurai esam īpaši pateicīgi par 1950.gadā atjaunoto unikālo Rīgas Melnā balzama receptūru, kas kara gados tika nozaudēta. Vēl joprojām Rīgas Melnais balzams tiek ražots pēc šīs receptūras un tā gadu gaitā nav mainīta un 2012.gadā šis unikālais produkts jau svinēs 260.gadu jubileju.

Savas darbības laikā Maiga Podračniece ne tikai atjaunoja Rīgas Melnā balzama receptūru, bet  radīja arī  vairākus desmitus dzērienu, to skaitā atjaunoja receptūras šobrīd populārajiem liķieriem Moka un Allažu ķimelis, kā arī nodeva savas zināšanas šobrīd strādājošajiem AS Latvijas balzams meistariem.

Savas dzīves laikā Maiga Podračniece par savu nenovērtējamo ieguldījumu tikusi apbalvota ar neskaitāmiem apbalvojumiem un goda rakstiem.

Ieskats 2002.gada intervijā ar Maigu Podračnieci:

jautāta par to, kā izdevies atjaunot receptūru, Maiga atbildēja: “Es neko jaunu neizdomāju, es vienkārši mācījos un klausījos, ko tas meistars Ciemgalis man stāstīja.”

Par Rīgas Melnā balzama lietošanas veidu un daudzumu, Maiga atjokoja, ka: “Pa piņģerotam un ne vairāk, jo zāles lieto pa pilienam, mēs sakām – pa piņģerotam! 100 grami rītā un 100 vakarā.”

AS Latvijas balzams kolektīvs izsaka līdzjūtību piederīgajiem.

2010-2017 © AS Latvijas balzams